ETH un BTC ir vienīgās nozīmīgās kriptovalūtas.
Oriģinālu rakstīja: Ryan Sean Adams
Tulkojumu rakstīja: march.401#4319
ETH un BTC ir vienīgās nozīmīgās kriptovalūtas.
Palielini savas finansiālās spējas trīsreiz nedēļā. Šis būs par brīvu līdz 1. Novembrim. Tiec pie Bankless programmas abonējot.
Dārgie Kripto fanāti,
Laimīgu ceturtdienu. Ceturtdienās mēs paplašinam redzesloku un padomājam stratēģiski. Mēs apšaubam pieņemto, izpētam perspektīvas un izaicinam idejas.
Mēs kalibrējam savu ilgtermiņa stratēģiju.
Šodien runāsim par ETH, BTC un kriptovalūtu portfolio. Par pašiem pamatiem. Pašam ir jāzin, kuras kripto naudas ir vērts turēt. Spēt izvēlēties pareizās, kuras turēt ir pirmais solis uz būšanu Bankless.
Kā parasti, beigās būs pāris uzdevumi tev. Rītdien atsūtīšu nedēļas pārskatu.
RSA
CETURTDIENAS DOMA
Bitcoin atzarojumi (Bitcoin forks) un Ethereum ICO (Initial Coin Offering) rezultējās daudz neredzētos kripto līdzekļos. Nu jau vairs netiksim atpakaļ pie viena-tokena pasaules. Manā redzējumā, katrs līdzeklis laika gaitā tiks tokenizēts.
Bet kuri līdzekļi augs vērtībā?
Un vēl svarīgāk, kur tev vajadzētu turēt savu kripto bagātību?
Bankless modelis ir vienkāršs: turi vairumu no savas kripto bagātības kriptovalūtās. Ja specifiski - kripto preču naudā. Pašlaik, tas nozīmē ETH un BTC.
Kas ir preču nauda?
Preču nauda (jeb commodity money) ir nauda, kuras vērtība nāk daļēji no tās pielietojuma kā preces un daļēji no tās pielietojuma kā naudas. Šo kontrastē reprezentatīvā nauda, kurai nav iekšējā vērtība, vai fiat nauda, kuru ievieš valdības spriedums.
Preču nauda: zelts, sudrabs, kapars, cigaretes, gliemežvāki
Reprezentatīvā nauda: banknotes, čeki, USD (kad bija USD zelta standarts)
Fiat nauda: dolāri, mārciņas, euro, jeni, juaņas
Tas, kas atdala preču naudu no parastu preci ir monetary premium. Patiesai precei ir vērtība tīri no lietderības. Preču naudai ir vērtība no tās lietderības un pielietojumu kā naudu. Jebkura vērtība virs vērtību preces lietderībai ir monetary premium.
Preces monetary premium veicina summa visām ispējām, ka preci kaut kādā nākotnes kombinācijā, vai ekonomikā izmantos kā store-of-value (SoV), medium-of-exchange (MoE), un/vai Unit of Account (UofA). Ekonomija, kuru apkalpo nauda var būt maza, piemēram, cigaretes cietumā, vai tā var būt liela, piemēram, zelts starptautiskajā valūtu apmaiņā.
Tāda preču nauda, kā zelts ir vērtīga daļēji no tās pielietojuma elektroniskajās ierīcēs, bet pārsvarā vērtīga, pateicoties tās pielietojumam, kā aizsarglīdzekli pret fiat sistēmas sabrukuma. Zelta vērtība ir, vienkārši izsakoties, summa visām iespējām, ka daudzi citi to izmantos, lai uzglabātu bagātību.
Mēdz būt izpalīdzīgi par naudu domāt kā ipašību: naudīgumu. Zeltam šobrīd ir vairāk naudīguma par sudrabu, tieši tāpat kā sudrabam ir vairāk naudīguma par kaparu. Katrs līdzeklis eksistē uz naudīguma spektras. Un naudīgums, pats par sevīm ir sabiedrības izveidots konstrukts.
Daudz ko izprast. Bet pagaidām tas ir pietiekami, lai saprastu kripto preču naudas: tās ir kriptovalūtas, kurām piemīt gan lietderība, gan monetary premium. Labākās no šīm uztur vislielāko naudīguma līmeni.
Vērts piebilst: cilvēki apgalvo, ka BTC nav prece, jo tai nav lietderības. Es tam nepiekrītu. BTC izmanto, lai norēķinātos par darījumiem uz Bitcoin tīkla - šī ir lietderība.
Kriptovalūtu portfolio
Ja vēlies iegūt savu daļu no kriptovalūtu potenciālās izaugsmes, iesaku izveidot kriptovalūtu portfolio. Kriptovalūtu portfolio sastāda trīs līdzekļu tipi:
Naudas likmes - līdzekļi ar lielu potenciālu naudīguma augšanā - šie ir rezerves līdzekļi atvērtajām finansēm (piemēram,. ETH, BTC)
Banku likmes - līdzekļi, kuri piedāvā iespējas iesaistīties atvērto finanšu banku darbības slāņa potenciālajā izaugsmē (piemēram, MKR, BNB)
Stablecoin likmes - stablecoins piesiets pie fiat vērtībām (piemēram, DAI, USDT) - pārsvarā, lai izmantotu risku mērķu sasniegšanai un rīcībai kripto ekosistēmā.
Kriptovalūtu portfolio tēze - viena vai vairākas kriptovalūtas paliks par pamata naudu paralēlai ne-suverēnai finanšu sistēmai, kuras vērtība sasniegs triljonus, kā arī, šī naudas sistēma gan pielietos, gan ļaus pielietot jaunu grupu ar kripto bankām un naudas protokoliem.
Kripto naudas portfolio tevi pakļauj šīs paralēlās naudas sistēmas banku un naudas slāņu iedarbībai. Tiem slāņiem piemīt vislielākais potenciāls vērtības augšanā.
Kripto nauda ir primārā tēze priekš kripto piedāvātajām iespējām.
Kā, procentuāli, sadalīt ieguldīto trīs līdzekļu tipos? Tavi apstākļi nosaka visu. No sākuma, tev jāsaprot cik lielu daļu no savas neto vērtības ieguldīt kripto valūtās un cik ieguldīt no saviem nākotnes ienākumiem. Pēc tam, vari izvēlēties, kā iedalīt līdzekļus trīs tipos. Abi no šiem jautājumiem ir jau ārpus šī raksta redzesloka, bet drīz atgriezīšos pie tiem programmā.
Nerunājot par precīziem procentiem, kripto naudas portfolio liek lielāko daļu no taviem kripto līdzekļiem naudas likmēs. Banku likmes sastāda mazāku daļu no portfolio, un tiek uzliktas tikai gaidot izcilus veikumus no naudas likmēm. Stablecoin likmes ir kā skaidrā nauda, kuru izmanto ekosistēmā, lai ļautu citu likmju riskam pelnīt tev naudu.
Tad kādas pašlaik ir labas kripto naudas likmes?
Īstenībā, nav tik sarežģīti.
Pamēģinam vienkāršu uzdevumu. Paskatīsimies uz top 15 kriptolīdzekļiem pēc to tirgus kapitalizācijas. Kuri no šīm izrāda labas, preču naudas īpašības?
Šeit ir tas, ko es redzu:
BTC - Jā, rezerves līdzekļa potenciāls, pagaidām pielieto kā naudu
ETH - Jā, rezerves līdzekļa potenciāls, pagaidām pielieto kā naudu
XRP - Nē, centralizēta izdošana, nav pielietojuma, kā naudai
BCH - Iespējams
LTC - Nē, lieks BTC atzarojums (BTC fork)
USDT - Nē, stablecoin, nav preču nauda
EOS - Iespējams, izskatās pārāk centralizēts, lai būtu ar monetary premium
BNB - Sarežģīti, noteikti banku likme
XLM - Nē, centralizēta izdošana, maz pielietojuma, kā naudai
ALGO - Nē, nav palaists, nav pielietojuma, kā naudai
ADA - Nē, nav palaists, nav pielietojuma, kā naudai
XMR - Jā, bet grūti redzēt likviditātes iespējamību
LINK - Nē, nav preču nauda
LEO - Nē, bet noteikti banku likme
TRX - Nē, pārāk centralizēts, lai būtu ar monetary premium
BTC un ETH izceļās kā vienīgās decentralizētās preču naudas. Tikai šīm ir likviditāte, decentralizācija un banku darbības slāņi, kuri dod tām ticamu ceļu uz kripto finanšu rezerves valūtu statusu. BTC acīmredzami ir procesā, lai saņemtu finansējumu, galvenokārt, no kripto finansēm. ETH acīmredzami ir procesā, lai saņemtu finansējumu, galvenokārt, no naudas protokoliem.
Tātad pagaidām, ETH un BTC ir vienīgie līdzekļi, kuri sasniedz manus standartus labām naudas likmēm iekš kripto. Mans viedoklis var mainīties, šo tēzi pārskatu no jauna ik pa trīs mēnešiem.
Protams, tu vari iegūt citas atbildes uz augšā esošo. Varbūt tu būsi vilināts turēt spekulatīvās kripto naudas likmes savā portfolio. Varbūt pat nepiekritīsi, ka ETH (vai BTC!) saņems savu monetary premium. Viss kārtībā. Atbilstoši izkārto finanses!
Bet apzinies, ka lielāko iespēju kripto valūtu izaugsmei, galvenokārt var sniegt preču naudas un to monetary premium. Šis padara tavas naudas likmes par vissvarīgākajām likmēm kripto telpā. Šie ir tavi ilgtermiņa līdzekļi. Bāzes nauda, no kuras tu izmanto šo programmu. Tava pirmā pietura ceļā uz būšanu Bankless.
Veic gudru izvēli.
Mana izvēle ir ETH un BTC.
Uzdevumi
Vai tev vajadzētu izveidot kriptovalūtu portfolio?
Kuri no top 15 līdzekļiem ir labas naudas likmes?