Priekšlikums Ethereum pamata vērtībām.
Priekšlikums Ethereum pamata vērtībām.
Trīs būtiski likumi ETH vērtības augšanā un seši veidi kā tās mērīt
Dārgie kripto fanāti,
Deivids ir viens no tēlainākajiem rakstniekiem šajā sfērā.. Šoreiz viņš dara ko citu. Šis raksts ir īsa, saturā bagāta analīze ieguldīšanas tēzei aiz Ethereum.
Izlasi to. Pēc tam izmanto kā špikeri, izskaidrojot Ētera vērtību citiem!
RSA
Ētera pamatvērtība ir retuma piedāvājums.
Visi notikumi uz Ethereum blokķēdes rezultējās Ētera deficītā. Privileģētā loma, kura pieder Ēterim kā Ethereum galvenajam īpašumam izveido nepārraujamu saikni starp Ētera retumu un visu resursu, un finansiālo pielietojumu ekonomisko darbību uz Ethereum. Šīs saiknes rezultātā, Ētera vērtība gan atspoguļo sevi, gan tiek ietekmēta no Ethereum ekonomikas veselības. Šo saikni veido vispārīgais pieprasījums, un tāpat arī retums, kuru Ethereum piešķir Ēterim par ekonomisko darījumu ierakstīšanu blokķēdē.
Ethereum ir 3 pamatlikumi, kuri ir neatņemami lai tā ekosistēma darbotos. Katrs no tiem pārstāv kodola mehānismu Ethereum blokķēdē, kuri arī rezultējās Ētera retumā un pieprasījumā:
ETH iekš DeFi: Ētera daudzums, kas tiek noguldīts kā ķīla Ethereum aplikācijās
“Staked ETH”: Ētera daudzums, kurš finansē (staking) uz tīkla.
Burnt ETH: Ētera daudzums un ātrums, ar kuru tas ir bijis/tiek sadedzināts darījumu nodevās.
Šie trīs likumi reprezentē Ethereum protokola un ekonomijas pamatus, kā arī nodibina Ētera (līdzekļa) priviliģētās attiecības ar Ethereum protokolu. Iznākums šiem trīs likumiem ir vispārīgs retums un pieprasījums pēc Ētera.
1. ETH iekš DeFi
Aplikācijas uz Ethereum, kuras ir derīgas tirgum/produktam ir aplikācijas, kuras tev ļauj ieguldit līdzekļus, lai piekļūtu kādam finanšu produktam, vai pakalpojumam. Teorētiski, šīs aplikācijas var atbalstīt jebkuru līdzekli, kurš atrodams uz Ethereum, tomēr pamata līdzeklim tā blokķēdes ekonomikā vienmēr tiek piešķirta priviliģēta pozīcija.
Izteikta nevajadzība pret uzticēšanos un pretestība cenzūrai ir nepieciešamības M0 norēķinu valūtā. Ether kā Ethereum pamatlīdzeklim vienmēr būs spēcīgas norēķinu garantijas salīdzinājumā ar visiem līdzekļiem uz Ethereum. Līdzeklim, kurš ir izdots vai izvietots uz Ethereum, ir neiespējami parādīt tikpat lielu pretestību cenzūrai vai nevajadzību pret uzticēšanos. Līdz ar to, tam nav iespējams mēroties ar Ētera līmeni norēķinu nodrošināšanā. Šī uzticības nevajadzēšana un cenzūras pretestība ir nepieciešamības M0 norēķinu valūtā, un pārstāv vienu no Ētera kodolīpašībām kā līdzeklim iekš Ethereum finansiālo aplikāciju ekosistēmā (kuru sauc DeFi)
Šo iemeslu dēļ, dažādās finansiālās aplikācijas atrodamas uz Ethereum vienmēr būs ar noslieci pret ETH kā “labu ķīlu”. Ētera nodibinājums kā ‘labai ķīlai’ Ethereum aplikācijās ir bijis dzinējspēks Ētera pieprasījuma un likviditātes augšanā. Kā rezultāts pieprasījumam pēc līdzekļa ar spēcīgākajām norēķinu garantijām, Ēteris ir palicis par vislielākās likviditātes līdzekli iekš Ethereum, kas papildus iegulda tā nodabai kā ‘labai ķīlai’.
Tu šo vari redzēt Ētera ķīlas dominancē pār citiem līdzekļiem iekš Ethereum finansiālajām aplikācijām.
Ethereum ir platforma priekš finansiālo aplikāciju vadīšanas. Visas aplikācijas uz Ethereum ir būtībā finansiālas, jo visas kripto-ekonomiskas sistēmas kā Bitcoin un Ethereum ir ekonomiskas savā butībā.
Pagaidām ir tikai 2.7 milj. ETH ieguldīti dažādajās DeFi aplikācijās, kas reprezentē tikai 2.5% no kopējā ETH daudzuma. Ētera trūkums pieaug proporcionāli Ethereum finanšu aplikāciju skaitam, jo visām finanšu aplikācijām ir nepieciešams noguldīt līdzekļus, lai tos izmantotu, un Ēteris konsekventi ir bijis šo Ethereum aplikāciju lietotāju izvēlētā ķīla. Turklāt pieaugošais Ethereum finanšu aplikāciju skaits palielina kopējo Ethereum adresējamo tirgu (TAM) kopumā. Ethereum aplikāciju pieaugums ne tikai palielina vispārējo pieprasījumu pēc Ētera, bet arī jaunu lietotāju pievienošanās palielina kapitāla pieplūdumu, kam šīs aplikācijas ir pakļautas.
Kamēr Ethereum jaunpienācēji negarantē Ētera izvēli kā to vēlamo līdzekli, Ētera priviliģētā loma iekš Ethereum vienmēr piedāvā ko našķīgu.
Augošais noderīgu Ethereum aplikāciju skaits un augošais lietotāju skaits, kuri izmanto Ēteri iekš tām Ethereum aplikācijām tiešā veidā veicina Ētera trūkumu. Jo vairāk cilvēki ieguldta Ēteri Ethereum aplikācijās, jo retāks paliek Ēteris.
Priekšlikums pamata vērtībai priekš DeFi ir tas, ka tas mudina ieguldīt lielu procentuālo daļu no Ētera kopējā skaita, izmantojot katras Ethereum aplikācijas izveidotos individuālos produktus un pakalpojumus.
2. Sadedzināts ETH.
(šī sekcija rakstīta, pieņemot ka EIP1559 ir aktīvs. Pagaidām, tas nav aktīvs)
Ekonomiskā darbība uz Ethereum rezultējās sadedzinātā ETH. Lai veiktu darījumu (jebkādu darījumu) uz Ethereum, tev ir jāsadedzina mazi daudzumi ar ETH. Tam papildus tiek piedāvāta izvēle ‘dot kukuli’ Ethereum validatoriem, lai ‘ielīstu rindā’: labums priekš validatoriem par tava darījuma iekļaušanu agrāk nekā citiem.
Mehānisms aiz ETH sadedzināšanas ir šeit (īss tehnisks apraksts) un šeit (garāka paskaidrojoša versija). Īsumā, ETH sadedzināšana ir labs veids kā izmērīt cilvēka vēlmi viņa darījumu apstiprināšanai, un ir labs veids kā ilgtermiņā uzlabot Ethereum drošību. Jo Ethereum validatoriem izdala jaunus ETH ar bloku-atlīdzībām, darījuma nodeva nav jāmaksā validatoriem, un, to sadedzinot, piedāvā labu spēlei teorētiski-drošu mehānismu, kā atgriezt vērtību ekosistēmai, palielinot retumu visam pāri palikušajam ETH.
Ekonomiskā darbība
Tādēļ, ka katrs darījums uz Ethereum sadedzina mazu daudzumu ar ETH, ETH retums paliek kā funkcija ekonomiskajā darbībā iekš Ethereum. Pieaugums šajā darbībā iekš Ethereum palielina ETH degšanas ātrumu (Burn Rate), kas veicina ETH trūkumu ar laiku.
Kā uzticami neitrāls internetā bāzēts līdzekļu-norēķinu tīkls, Ethereum piedāvā pārliecinošu vietu ekonomiskās darbības veidošanai. Ekonomiskajai darbībai vienmēr ir divas daļas: līdzekļi, un finansiālā loģika. Ethereum tos sauc par “tokens” un “applications”. To izveide un izaugsme vietnē Ethereum rada atgriezeniskās saites cilpu par noderīgumu, jo, šīm lietām izplešoties, pats Ethereum kļūst noderīgāks.
Jo vairāk aplikāciju ir pieejamas uz Ethereum, jo plašāki ir iespējamie ekonomiskās darbības veidi. Atvasināto instrumentu tirgi, prognožu tirgi, aizdevumi un aizņēmumi, kā arī kapitāla koordinēšana ir iespējota, izmantojot Ethereum aplikācijas, un šīs aplikācijas var izmantot jebkuru Ethereum līdzekli. Jo vairāk līdzekļi pastāv uz Ethereum, jo vairāk var veikt arī citus saimnieciskās darbības veidus, jo ir vairāk aizdotie līdzekļ aplikācijām.
Vienkārši izsakoties, lielāks līdzekļu un finanšu aplikāciju daudzums uz Ethereum iegulda lielākā apmērā ekonomiskajā darbībā. Šī ekonomiskā darbība nosaka ātrumu ar kuru ETH sadeg un pazūd no kopējā skaita, beigās rezultējot ETH retuma pieaugumā.
Sharding
Ethereum rīcības plānā ir iekļauts “Sharding”. “Sharding” ir Ethereum galvenais ceļš uz mērogošanos (scaling), jeb palielināšanu kopējam darījumu biežumam uz Ethereum blokķēdes. Jaunu datu pievienošana blokķēdei ir pēc būtības nobloķēta dēļ tīkla veidojošo mezglu (node) globālās izplatības. “Sharding” sadala blokķēde 64 individuālās mazās blokķēdēs, katrai ar saviem darījumu biežuma ierobežojumiem. Sadalītās daļas tiek galu galā sakombinētas atpakaļ vienā blokķēdē.
“Sharding” (turpmāk, sadalīšanās) nozīmē vairāk ietilpību. Sadalīšanās dēļ, Ethereum ir spējīgs vadīt kopēji vairāk ekonomisko darbību. Sadalīšanās atļauj Ethereum kalpot 64 reizes vairāk lietotājus vienlaikus, palielinot Ethereum spējas ģenerēt ienākumus no nodevām. Visi ienākumi ģenerēti no nodevām tiek sadedzināti.
Jāzin arī tas, ka sadalīšanās palielina daudzumu ar pieejamo vietu blokķēdē (blockspace) iegādei. Izsoļu karš kurā piedalās visi darījumi cīnās par 64 reizēm lielāku daudzumu, samazinot cenu kura beigās tiek samaksāta. Kamēr šis var rezultēt ar mazākiem īstermiņa ienākumiem, tas beigu beigās var palielināt Ethereum spējību vadīt vairāk ekonomisko darbību.
Pagaidām, Ethereum 1.x blokķēde ir “pilna”, kas rezultējas palielinātajās darījumu nodevās. Palielinātas darījumu nodevas samazina sarežģītu un dārgu darījumu dzīvotspēju, kā arī ierobežo dzīvotspēju daudziem citiem, bet noderīgiem ekonomiskās darbības veidiem.
Palielināta ietilpība ar sevi nes mazākas nodevas par darījumu, kas ļauj sarežģītākiem darījumiem dzīvot uz Ethereum. Vairāk cilvēki vēlēsies iesaistīties vēl un vēl sarežģītākā ekonomiskajā darbīā. Darījuma nodevu samazināšanas rezultātā var izveidoties vēl dinamiskāka ekonomiskā ekosistēma.
Palielināts ekonomiskās darbības neto apjoms veicina lielāku ETH sadedzināšanas ātrumu. ETH degšanas ātruns ir mērvienība ātrumam ar kuru ETH paliek retāks laika gaitā. Ethereum ekonomijai progresējoties, kopējais sadedzinātā ETH daudzums var reprezentēt iespaidīgu daļu no kopējā ETH skaita, beigu beigās palielinot ETH retumu.
3. Staked ETH
Ethereum iegūst savu drošību caur “proof-of-stake” - mehānisms, kurš liek visiem Ethereum validatoriem riskēt savus līdzekļus, tos investējot, vai “steikot”, lai validētu. Ja tu vēlies būt validators uz Ethereum (un pelnīt validācijas atalgojumus), tev ir jāpērk ETH kā risks, un investēt tos Ethereum protokolam ar solījumu, ka tu neviltosi darījumu. Ja tu izvēlies viltot darījumu, tavs ETH tiks izdzēsts (slashed).
Stakeri ir kompensēti ar ETH atalgojumiem no bloku izdošanas (block-issuance), kā arī jebkuriem ‘kukuļiem’, kuri bija iekļauti darījumos. Šis reprezentē iniciatīvu riskēt, jeb steikot: atdeve uz jūsu Ēteri, samaksāta Ēterī.
Pagaidu ETH 2 projekcijas rāda aptuveni 10%-30% no kopējā ETH skaita piedaloties steikingā. Ja šīs projekcijas ir pareizas, proof-of-stake mehānisms ir atbildīgs par 10%-30% kopējā ETH daudzuma padarīšanu nepieejamu otrreizējam tirgum. Citos vārdos, steikings padara ETH retāku.
Vērtība Ēterim ir spēks, kurš aizsargā Ethereum iekš Proof of Stake. Proof-of-Stake saskanības mehānisms izveido “vērtības sienu” pret cerīgajiem uzbrukt, un spēks, un izmērs šai sienai nāk no tās būvējošā Ētera daudzuma un vērtības.
Lai izveidotu šo sienu, Ethereum izdot jaunu Ēteri kā iniciatīvu Ētera steikotājiem steikot savu ETH. Šīs Ethereum aizsargājošās vērtības-sienas izveidošana ir divreiz efektīvāka, jo Ētera daudzums, kurš izmantots sienas uzbūvei samazina atlikušo Ēteri pieejamu pārējai Ethereum ekosistēmai, padarot Ēteri nepieejamāku ļaunprātīgiem uzbrucējiem
Ja 30% no visa ETH ir steikoti, tad paliek tikai 70% pieejami cerīgajam ļaunprātīgajam uzbrucējam. Ja uzbrucējs censtos uzbrukt Ethereum, tam vajadzētu 30.1% procentu no kopējā ETH daudzuma, kas ir 43% no visa daudzuma ar ETH, kurš nav vēl iesteikots. Visu pārējo 43% pieejamā ETH pirkšana būs anormālu izmaksu pilns centiens. Cenšoties šo izdarīt, ETH cena otrreizējos tirgos visticamāk palielināsies līdz aizliedzoši dārgiem līmeņiem.
Labāka drošība nozīme, ka Ethereum ir spējīgs samazināt jauna ETH izdošanu. Vienīgais iemesls ETH izdošanai ir nosargāt Ethereum blokķēdi, un Ethereum ir ieņēmis pozīciju kā “Minimal Necessary Issuance” (MNI). Ja Ethereum tiek dēvēts kā pārāk drošs ar pašreizējo izdošanas ātrumu, cilvēki var apvienoties par samazināšanu izdošanā. Nav zināms kā Ethereum un Ethereum sabiedrība var efektīvi izmērīt drošību, un koordinēt attiecīgu izmaiņu izdošanā.
Metrika
Blokķēžu sistēmu daile ir tajā, ka tās ir maksimāli caurspīdīgas. Visa iespējamā informācija ir brīvi pieejama. Iepriekš ilustrētie trūkuma mehānismi var tikt vēroti un pierādīti reāl-laikā. Virzoties uz priekšu, mums būs iespējams mērīt ETH retumu reāl-laikā, izmantojot sekojošo metriku:
ETH Locked in DeFi
Daudzums ar ETH, kurš ir ieguldīts Ethereum aplikācijās.
Staked Eth
Daudzums ar ETH, kurš ir ieguldīs priekš steikošanas.
ETH Stake Rate
ETH atdevas, kuras tiek izmaksātas Ētera steikotājiem, pārstāvot spēcīgumu iniciatīvai steikot ETH.
ETH Issuance Rate
Izdošanas ātrums jaunam ETH samaksātam ETH steikotājiem.
ETH Burn Rate
Ātrums ar kādu ETH sadeg no darījumu nodevām uz Ethereum.
ETH Issuance:Burn Ratio
ETH Issuance Rate attiecība starp ETH Burn Rate
Šie pārstāv sešas pierādāmas, uz-ķēdes metrikas, kuras piedāvā veidu, kā izmērīt retumu Ēterim.
Kvaltitatīvai ilgtermiņa fundamentālajai analīzei par Ētera vērtējumu jaatbild par šiem sešiem mainīgajiem. Šī metrika savelkas kopā holistiskā skatījumā par stāvokli attiecībām starp Ēteri, Ethereum un ekonomiju tam visam pa virsu.
Ētera Vērtība; Ethereum Veselība
Ethereum balsta savu vērtību tā pamata līdzeklī - Ēterī - ar nodomu gan Ethereum ekonomijas aizsardzībā, gan izplatīšanā. Ēteris piedāvā Ethereum tam nepieciešamo aizsardzību no cerīgajiem uzbrucējiem, vienlaikus kalpojot par vērtīgu līdzekli finanšu aplikācijām uz Ethereum.
Šis izveido dualitāti starp Ethereum drošību un pielietojumu, kas apvienojas iekš ETH vērtības.
Ēteris aizdod priekš Ethereum savu vērtību priekš tā prioritarizēšanu kā līdzekli iekš Ethereum ekonomijas. Ētera prioritarizēšana kā līdzekli dod tam augstāko iespējamo darījuma garantiju, kuru tu vari tam iedot. Ētera pirmās-klases statuss iekš Ethereum nesaraujami piesien Ethereum vērtību kā tīklam pie Ētera vērtības kā līdzeklim. Ethereum tīkla vērtība ir norādīta Ētera cenā.
Šo saistību rezultātā, Ethereum ekonomijas izaugsme un veselība rezultējās, un ir atbalstīta ar Ētera retumu/pieprasījumu. Ethereum ekosistēmai augot, pamata mehānismi aiz Ethereum, kuri dzen ETH trūkuma pieaugšanu, paliek stiprāk, kas ar vien vairāk ievieš Ethereum ekonomiju tā apkārt esošajā pasaulē.
Uzdevumi
Iemācies trīs būtiskos likumus ETH retumā & sešas metrikas, kas to mēra.
Noklausies Bankless podkasta 7. sēriju, kurā tiek izrunāti šie trīs likumi.